Henkilökunta

Kuvassa toiminnanjohtaja Tommi Nyman
Kuva: Suvi Roiko

 

Toiminnanjohtaja Tommi Nyman
p. 050 311 0919, tommi.nyman@partio.fi

Hämeen Partiopiiri ry:n, Hämeen Partiosäätiö sr:n, Tampereen Partiolaiset ry:n ja Lahden alueen Partiolaiset ry:n talous-, hallinto- ja henkilöstöasiat

 

 

Kuvassa järjestöpäällikkö Heli Lehtomäki

Kuva: Suvi Roiko

Järjestöpäällikkö Heli Lehtomäki
p. 050 311 0921, heli.lehtomaki@partio.fi

Partiotoiminnan kokonaisuus: aluetyö, ohjelma, koulutus ja viestintä, partioparaati, toiminnanjohtajan varahenkilö

 

 

Kuvassa aluepäällikkö Petri Louko
Kuva: Suvi Roiko

 

Aluepäällikkö Petri Louko
p. 050 311 0930, petri.louko@partio.fi

Aluetyö, lippukuntien tukeminen, joulukampanja, Lahden alueen Partiolaiset ry

 

 

Kuvassa ohjelmakoordinaattori Sara Heinonen
Kuva: Suvi Roiko

 

Ohjelmakoordinaattori Sara Heinonen
p. 050 311 0917, sara.heinonen@partio.fi

Partio-ohjelma ja ikäkausitoiminta, piirin ohjelmatapahtumat, kilpailut, taitokoulutukset (mm. ensiapu- ja retkeilykurssit)

 

 

Kuvassa koulutuskoordinaattori Lotta Kylmälahti
Kuva: Suvi Roiko

 

Koulutuskoordinaattori Lotta Kylmälahti
p. 050 311 0922, lotta.kylmalahti@partio.fi

Koulutustoiminta ja kurssit, projektit, Tampereen Partiolaiset ry

 

 

Kuvassa lippukuntakoordinaattori Pete Nieminen
Kuva: Suvi Roiko

Lippukuntakoordinaattori Pete Nieminen
p. 050 311 0914pete.nieminen@partio.fi

Lippukuntien tukeminen

 

 

 

Kuvassa tiedottaja Anna-Emilia Piirainen
Kuva: Suvi Roiko

 

Tiedottaja Anna-Emilia Piirainen
p. 050 311 0920, anna-emilia.piirainen@partio.fi

Ulkoinen ja sisäinen viestintä, mediat (Täplä, nettisivut, some) ja markkinointi

 

 

Kuvassa Ilves19 projetipäällikkö Jenna Kankaanpää
Kuva: Suvi Roiko

 

Projektipäällikkö Ilves19 Jenna Kankaanpää
p. 050 311 0913, jenna.kankaanpaa@partio.fi

Ilves19-piirileiri

 

 

Kuvassa taloussihteeri Seija Vuohensilta
Kuva: Suvi Roiko

 

Taloussihteeri Seija Vuohensilta
p. 050 311 0912, seija.vuohensilta@partio.fi

Kirjanpito, reskontrat, maksuliikenne ja kassanhoito

 

 

Kuvassa toimistosihteeri Sari Huurros-Aaltonen
Kuva: Suvi Roiko

 

Toimistosihteeri Sari Huurros-Aaltonen
p. 050 311 0915sari.huurros@partio.fi

Ilmoittautumiset, osoitteenmuutokset, kokoustila- ja leirialue- sekä markkinointimateriaalivaraukset ja avaimet, laskutus, joulukampanja, postitukset, materiaalihankinnat ja ansiomerkit