Ilveksen ICT-tiimiin! Ilveksen ICT-tiimissä pääset näkemään, kuinka tapahtuman tietoverkko toteutetaan. Työkaluina toimivat muun muassa reitittimet, kytkimet, tukiasemat, valokuidut, RJ45-liittimet, nippusiteet sekä lapio. Halutessasi osallistumaan verkon suunnitteluun ennen tapahtumaa. Tapahtuman aikana pesti painottuu verkon ylläpitoon ja mahdollisiin viankorjauksiin.
Ilveksellä ja Kaiku2026-leirillä on yhteinen raksa ja verkko rakennetaan pääasiassa 3.-9.7.2026. Pestissä ei vaadita sertifikaatteja tai suoritettuja koulutuksia, vaan kiinnostus tai harrastuneisuus aihetta kohtaan sekä into tarttua tarvittaessa lapioon riittävät.
Kerro vapaamuotoisessa hakemuksessasi lyhyesti itsestäsi ja taustastasi sekä mitä osaamista tai kokemusta sinulta löytyy, jota voit hyödyntää pestissä. Kerro myös, miksi olet motivoitunut tekemään juuri tätä pestiä.
Pestissä tarvittavat taidot tai kokemus
Aikaisempaa kokemusta rakentamisesta ei tarvita. Riittää, että on sosiaalinen ja haluaa oppia uutta.Lisätiedot
Jos kiinnostus heräsi ja haluat lisätietoja, kysy rohkeasti ICT-mestarilta:
kalle.jokela@partio.fi
Täytä hakemus